Month: خرداد ۱۳۹۵

استفاده از متروی پکن

استفاده از متروی پکن

متروی پکن

هزینه های مترو در پکن

نقشه متروی پکن در این لینک قابل دسترسی است

خط اول نخستین مسیر متروی پکن است. این خط از ایستگاه «پین گوئو یوان» در غرب شهر شروع می شود و به ایستگاه «سی هویی دون» در شرق پکن می رسد. این خط با عبور از منطقه مرکز شهر غرب و شرق پکن را به هم متصل می کند. در استگاه سی هویی دون، می توان سوار خط «با تون» شد که منطقه مرکز شهر پکن را به ناحیه «تو جئو» در شرق پکن وصل می کند. این خط مترو روی زمین حرکت می کند. خط دوم مسیری است که همه ایستگاه های آن بر حلقه دوم شهر پکن واقع است. با این خط به راحتی می توان به منطقه هایی چون «چیان من»، «جیان گوئو من»، «فو شین من» و جاهای دیدنی و معروف زیادی رسید. خط پنجم منطقه شمال و جنوب پکن را به هم متصل می کند. با این خط می توان به پارک «تیان تان» یا همان معبد آسمانی، شهر ممنوع و خیابان های معروف پکن برای گردشگری مانند «وان فو جین» و «دون دان» رسید. ایستگاه های خط دهم هم روی حلقه سوم شهر پکن است. این خط منطقه معروف بازرگانی پکن و مناطق عمده مسکونی شهر را به هم متصل می کند. خط سیزدهم مناطق مسکونی پر جمعیت شمال پکن را با مرکز شهر می پیوندد. خط چهارم که هنوز تکمیل نشده منطقه شمال و جنوب غربی پکن را به یکدیگر متصل می کند. خط هشتم مسیر بازی های المپیک است و با آن می توان به ورزشگاه های بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن از جمله آشیانه و مکعب آبی رسید. با استفاده از خط نهم هم که به مسیر ویژه فرودگاه معروف است، می توان از ایستگاه «دون جی من» در تقاطع خط دوم، در مدت زمانی کمتر از سی دقیقه تا سالن های اصلی فرودگاه بین المللی پکن سفر کرد. پیدا کردن راه در مسیرهای متروی پکن کار دشواری نیست و اگر بخواهید بین مسیرهای اصلی خط عوض کنید به کمک تابلوهای راهنمای مترو، می توانید به راحتی وارد خط مورد نظر شوید.

حالا برنامه خریدمان را شروع می کنیم. نخستین ایستگاه امروز خیابان «وان فو جین» است. در ایستگاه «وان فو جین» از خط اول مترو پیاده می شویم و به خیابان وان فو جین می رویم. این خیابان یکی از معروف ترین خیابان های تجاری ویژه پیاده روی در پکن است و بازارهای بزرگ و متنوعی در آن می توان یافت. پس از خرید، اگر گرسنه شده باشید می توانید سری به خیابان معروف غذاهای وان فو جین بزنید.در آنجا همه غذاهای خاص پکن را می توانید امتحان کنید. ایستگاه دوم ما بازار«شیو شویی» در ایستگاه «یون آن لی» از خط اول مترو پکناست.

استفاده از متروی پکناستفاده از متروی پکناستفاده از متروی پکناستفاده از متروی پکن

در چند سال گذشته، بازار«شیو شویی» از خیابانی حدود صد متری آغاز به کار کرده تا اینکه به شکل امروزی درآمده، این خیابان قدیمی ناپدید شده و یک ساختمان زیبای چند طبقه به جای آن ساخته شده است. به نظر بعضی از مسافران خارجی، « شیو شویی» هم مثل دیوار چین و شهر ممنوع یکی از نشانه های ویژه شهر پکن است. زمانی که بازی های المپیک پکن برگزار می شد، گردشگران خارجی زیادی برای خرید لباس های سنتی ابریشمی چینی به این بازار می رفتند.

استفاده از متروی پکن

 بازار «یا شیو» ایستگاه سوم سفر ما است. با خط دهم مترو به ایستگاه «توان جیه هو» می رسید و این بازار در حدود پانصد متری شرق ایستگاه مترو است. این بازار بعد از « شیو شویی» ساخته شده است. از آنجا که طرح و کیفیت لباس های این بازار مطلوب است و قیمتش هم بالا نیست، این روزها، بیشتر خارجی ها به بازار «یا شیو» می روند

بازار «هون چیائو» آخرین ایستگاه سفر خرید امروز ما است. این بازار در جنوب شهر پکن و روبروی در شرقی پارک «تیان تان» یا معد آسمانی واقع است. با استفاده از خط پنجم مترو به ایستگاه شرقی پارک« تیان تان»، به این بازار می رسید. بازار«هون چیائو» که به بازار مروارید معروف است، یکی از بازارهای بزرگ کالاهای عمومی در پکن و نیز بزرگترین مرکز پخش مروارید چین به شمار می آید. یک ساختمان دیگر در پشت بازار«هون چیائو» ساخته شده است که بازار عمده فروشی اسباب بازی بچه ها است. اگر می خواهید هدیه ای برای بچه ها بخرید بد نیست سری به آنجا بزنید. خوب سفر امروز ما در اینجا به پایان می رسد.

استفاده از متروی پکن

ورودی ها

پل شیشه ای در چین

پل شیشه ای در چین

عکس های پل شیشه ای در چین

تور پل شیشه ای در چین

تور چین

تصاویر پل شیشه ای در چین

پل شیشه‌ای دره پارک جنگلی ژانگ‌جیا‌جیه (张家界大峡谷) استان هونان واقع در مرکز چین، از ماه جاری به‌صورت آزمایشی به بهره‌برداری می‌رسد. این پل با پشت سر گذاشتن بیش از ۱۰۰ آزمایش ایمنی قادر است وزن ۸۰۰ نفر را تحمل کند.

پل شیشه ای در چین

پل شیشه ای در چین

ورودی ها

نقشه متروی گوانگ جو

نقشه متروی گوانگ جو

دانلود نقشه متروی گوانگ جو

عکس نقشه متروی گوانگ جو

نقشه متروی گوانگ جو برای موبایل

نقشه متروی گوانگ جو برای گوشی

نقشه متروی گوانگ جو فارسی

نقشه متروی گوانگ جو انگلیسی

نقشه متروی گوانگ جو

ورودی ها

نقشه مترو پکن

نقشه مترو پکن

عکس نقشه مترو پکن

نقشه مترو پکن برای موبایل

نقشه مترو پکن برای گوشی

دانلود نقشه مترو پکن

نقشه مترو پکن فارسی

نقشه مترو پکن انگلیسی

نقشه مترو پکن

ورودی ها

کوهستان ابر سفید

کوهستان ابر سفید

عکس های کوهستان ابر سفید

تصاویر کوهستان ابر سفید

نرخ تور چین

کوهستان ابر سفید

کوهستان ابر سفید از دیدنی‌های طبیعی شهر گوانگ جو چین است. با تابیدن آفتاب پس از بارش باران ، حلقه‌هایی از ابر سفید این کوهستان را دربرمی گیرند که مناظری زیبا پدید می‌آید. در این کوهستان شش پارک قله‌ای و دره‌ای و تفریحی قرار دارد.

پارک یوکزیو گوانگ جو

پارک یوکزیو گوانگ جو

عکس پارک یوکزیو گوانگ جو

تصاویر پارک یوکزیو گوانگ جو

تور چین

این پارک که در مرکز شهر قرار دارد ، بزرگ‌ترین پارک گوانگ جو است که بیش از هشت‌صد و شصت هزار مترمربع وسعت دارد. از دیدنی‌های جالب این پارک سه دریاچه‌ی مصنوعی و هفت‌تپه‌ی آن هست. کوه یوکزیو در این پارک قرارگرفته است. این پارک آمیزه‌ای از آثار فرهنگی باستانی ، بوم‌شناختی و صنعت گردشگری است. مجسمه‌های سنگی پنج رام ، آب‌نماهای زیبا ، برج زنهای و دیوار عصر مینگ از دیگر دیدنی‌های این پارک بزرگ هستند.

معبد گوانگژیائو

معبد گوانگژیائو

عکس های معبد گوانگژیائو

تور چین

معبد گوانگژیائو از محبوب‌ترین معابد زن‌های بودائی هست. این معبد بارها در آتش سوخته است و ساختمان‌های امروزی این معبد مربوط به قرن نوزدهم میلادی می‌باشند. در محوطه‌ی معبد راهبان بسیاری دیده می‌شوند که بالباس‌های نارنجی‌رنگ خاصی دررفت و آمد هستند.

رودخانه‌ی پرل

رودخانه‌ی پرل گوانگجو

عکس های رودخانه‌ی پرل گوانگجو

تور چین

این رودخانه‌ی بزرگ در زمان‌های قدیم به دریای پرل شهرت داشته است. این رودخانه در زمان‌های دور بیش از دو هزار کیلومتر طول و حدود دو هزار متر هم‌پهنا داشته است که البته امروزه تنها صد و هشتاد متر از آن پهنای عظیم ، باقی‌مانده است. با توسعه‌ی روزافزون شهر گوانگ جو ، ده پل بر روی این رودخانه ساخته‌شده است. در امتداد سواحل رودخانه‌ی پرل ، فروشگاه‌ها و هتل‌ها با ساختمان‌هایی که قد بر افلاک کشیده‌اند ، خودنمایی می‌کنند. با نورافشانی فوق‌العاده‌ای که صورت می‌گیرد سواحل این رودخانه شب‌ها بسیار زیباتر و دل‌نشین‌تر می‌شوند. این سواحل تا نیمه‌های شب پر از جنب‌وجوش مسافران و توریست‌هایی هستند که از زیبایی طبیعت پرل شگفت‌زده شده‌اند.

گردشگری سد سه دره چین

گردشگری سد سه دره چین

تور گردشگری سد سه دره چین

تور چین

سد سه دره چین

عکس های سد سه دره چین

سد سه دره نیز معروف به نام سده سان شیائو، بزرگترین سد کنونی جهان است. هرچند شنیدن نام چین به عنوان محل احداث این سد به دلیل پهناور بودن و داشتن بیشترین جمعیت جهان چندان تعجب‌آور نیست، اما بررسی مقایسه‌ای بعضی از مشخصات این سد و نیروگاهش با آنچه که درخصوص سایر سدها و نیروگاه‌‌ها شنیده‌ایم و همچنین دقت در بعضی از اطلاعات جانبی مربوط به چین واقعاً باعث شگفتی می‌شود.

رودخانه یانگ تسه که سد سه دره بر روی آن ساخته می‌شود، با ۶۳۰۰ کیلومتر طول (حدود ۳ برابر فاصله ارومیه تا زاهدان) و حجم آورد سالانه ۹۵۰ میلیارد مترمکعب (حدود ۷ برابر کل آورد همه رودخانه‌های ایران که ۱۳۵ میلیارد مترمکعب در سال است)، یکی از بزرگترین رودخانه‌های جهان است که به لحاظ سیل‌های مخرب در رتبه اول جهان قرار می‌گیرد.

گردشگری سد سه دره چین

نکه سا سیای رود یانگ تسه از مناطق خوش منظره و معروف چین است و این منطقه با عظمت ، عجیب و غریب خطرناک و باریک و عمیق و دارای شهرت جهانی است.برای ذخیره آب ، کشتیرانی و تولید برق طرح مهندسی مخزن اب این تنگه ده سال تلاش سخت صورت گرفته است.

به لحاظ چشم انداز طبیعی این تنگه شامل تنگه های چو تنگ ، وو و سی لین است و ارتفاع متوسط این سه تنگه از سطح دریا ۱۲۰۰ متر است و قبل از ایجاد سد اب جایگاه متوسط اب از سطح دریا به ۸۰ متر می رسد. سه منظره زیبای “شهر بای دی ” “دهکده شی بایو ” و شهر اهریمن ” از مناظر عمده ساسیا است که از سطح دریا بیش از ۱۷۵ مترارتفاع دارد و پس از اتمام طرح مهندسی همچنان حفظ خواهند شد.

تنگه سا سیای کوچک در کوه ووشان را تنگه لون من – تنگه با وو و تنگه دی تسوی تشکیل می دهند که طول انها به ۵۰ کیلومترمی رسد قبلا به علت جریان سریع اب ، گردشگران تنها می توانستند به تنگه دوم راه یابند، . اکنون به دلیل ارتقای سطح جایگاه اب گردشگران به تنگه سوم نیز راه می یابند ضمن انکه این تنگه به لحاظ زیبایی مناظر از همه زیبا تر و طول ان ۲۰ کیلومتر است دو ساحل ان دارای کوههای بلند وپرتگاه درختان سبز وابشارهاست در اینجا شهرک باستانی که ۴۰۰ سال پیش ساخته شده است با معماریهای باستانی سلسله مینگ به چشم می خورد.

به دنبال ارتقای جایگاه آب مخزن آب به لحاظ مهاجرت ، محیط زیست ، اکتشاف علمی این منطقه برای گردشگری مناسبتر شده است. اکنون برای مساعدتبه توسعه گردشگری شش فروند کشتی مجلل به خدمت گرفته شده است. “بای حه لان” در پی لین نخستین ایستگاه هیدرولوژیک در جهان به حساب می اید که بیش از یک هزار سال قدمت دارد قبلا هر ده سال یک بار از اب اب بیرون می امد . اکنون موزه ای در زیر اب بنا شده و گردشگران می توانند با کشتی از این موزه و مناظر دیگر دیدن کنند. این مناظر بسیار ارزش وبه لحاظ تاریخی گرانبها محسوب می شوند.

داستانی موسوم به” آهو را اسب معرفی کردن “برای شما توضیح می شود ، در قرن سوم قبل از میلاد “جائو گائو” صدر اعظم سلسله امپراطور چین مردی بود بسیار خودرای و خود کامه و نیت و قصدی جز این نداشت که مقام امپراطور را غصب کند و بر تخت سلطنت بنشیند.اما کارهای او باعث برانگیخته شدن خشم و نفرت دیگر وزیران شده بود و او که میدان را بی رقیب و معارض می خواست تصمیم گرفت به روشهای مختلف مخالفان خود را از سر راه بردارد.

یک روز که امپراطور در باریان را به حضور پذیرفته بود.جائو گائو آهوئی را که قبلاً آماده کرده بود با اداری احترام بسیار پیش برد و گفت:اعلی حضرتا!این اسبی کمیاب و از نثراد اصیل است و من افتخار دارم که آن را به حضور شما تقدیم کنم.امپراطورخنده ای کرد و گفت:اشتباه می کنید.این که آهوست چطور می گوئید اسب است؟جائو گائو لطفاً اعلی حضرت تحقیق بفرمایند خواهند دید که این حیوان حتماً اسب است.

گردشگری سد سه دره چین

امپراطور با شک و تردید پرسید ولی پس چرا شاخ دارد؟جائو گائو گفت:با این حال یک اسب است چنانچه اعلی حضرت قبول نمی فرمایند می توانند از دیگر وزیران سوال کنند.شکی نبود که جائو گائو آهوئی را به دربار آورده بود ولی عدن ای چاپلوس گفته او را تایید کردند و گفتند:بله قربان این یک اسب است،حتی در گذشته ما خودمان هم مثل آن را پرورش داده ایم.عده دیگری که نمی خواستند دروغ بگویند و وجدان خود را آلوده سازند و از طرفی از جائو گائو هم می ترسیدند سکوت اختیار کردند.اما تنی چند از وزیران بی پروا اظهار داشتند این اسب نیست و همانطور که اعلی حضرت متوجه شدند یک آهوست.

جائو گائو به نظرات موافق و مخالف وزیران به دقت گوش داد و مخالفان خود راشناسائی کرد.دیری نگذشت به همه کسانی که حقیقت گفته و با نظر او مخالفت کرده بودند یکی پس از دیگری اتهاماتی بست و به عناوین مختلف آنان را از دربار بیرون راند و یا به زندان افکند و یا به قتل دسانید.

ورودی ها

منطقه شن شیان جو چین

منطقه شن شیان جو چین

عکس های منطقه شن شیان جو چین

تور منطقه شن شیان جو چین

تور چین

منطقه شن شیان جو چین

منظره‌ای از منطقه دیدنی و پوشیده از ابر شن‌شیان‌جو در دهکده شیان‌جو از توابع استان ژه‌جیانگ واقع در شرق جنوب چین پس از بارش باران

شن‌شیان‌جو به معنی اقامتگاه جاودانگان، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری چین است که موفق به دریافت رتبه A5 گردشگری یا بالاترین رتبه گردشگری در چین شده است.

منطقه شن شیان جو چین

شهر لی جیانگ چین

شهر لی جیانگ چین

اقامت در شهر لی جیانگ چین

عکس های شهر لی جیانگ چین

شهر لی جیانگ کجاست چین

تور شهر لی جیانگ چین

تور چین

شهر لی جیانگ استان یون نن واقع در جنوب چین یک شهر گردشگری شناخته شده در سرزمین چین است. این شهر همه ساله شمار زیادی مسافران چینی و خارجی را به خود جلب می کند. در خیابان های قدیمی این شهر، هر ساختمان، مغازه، رستوران، پل، کافی شاپ و موزه ویژگی خود را دارد. به گردشگرانی که به شهرهای چین، از جمله پکن، شانگهای و گوانگ جو سفر کرده اید، پیشنهاد می کنیم که حتما به این شهر هم سری بزنند. مناظر زیبای طبیعی، دلربایی هنرهای سنتی و خونگرمی مردم این کشور خاطراتی عمیق برای شما باقی می گذارد.

شهر لی جیانگ چین

شهر در طول روز آفتابیست اما شب ها هوا سردتر می شود. در زمستان شهر لی جیانگ به سبب آن که در دامنه کوه برفی قرار گرفته است، شب های بسیار سرد دارد اما سرمای آن به سردی شمال ایران نمی رسد. میزان بارندگی در ماه ژوییه و اوت نیز زیاد است.

در کل یک سال یعنی چهار فصل برای مسافرت مناسب است. اگر شما می خواهید منظره برفی را تماشا کنید پس در فصل زمستان به این شهر سفر کنید، زیرا در این جا می توانید از دیدن زیباترین منظره برفی لذت ببرید. ماه آوریل و مه، بهترین فصل برای بازدید از کوه لائو جین و شهر سنگی بائو شن است. فصل پاییز قشنگ ترین فصل لی جیانگ است. درختان سرسبز، گل های رنگارنگ و زیبایی کوه یو لون شما را شاد و در عین حال متعجب می کند.

شهر باستانی لی جیانگ در شهرستان خود مختار ملیت ناسی لی جیانگ در استان یونن در جنوب غرب چین قرار د ارد و درپایان قرن ۱۳ میلادی یعنی در اواخر عمر سلسله سون و اوایل سلسله یوان ساخته شده است. این شهر در فلات یون گوی واقع است. از سطح دریا ۲۴۰۰ متر ارتفاع دارد و مساحت شهر ۸/۳ کیلومتر مربع است از قدیم بازار و شهرک آن شهرت زیادی داشته است.

شهر لی جیانگ چین

تور چین

قیمت بلیت ورودی شهر باستانی لی جیانگ ۸۰ یوان معادل ۴۰ هزار تومان است.

جمعیت کنونی۲۵ هزار نفر با ۶۲۰۰ خانوار است که در این میان اکثر جمعیت را ملیت ناشی شامل می شود و ۳۰ در صد شهروندان به تهیه ظروف مسی و نقره ای ، پشمی و چرمی نساجی و مشروب سازی مشغولند. خیابانهای این شهر کنار کوه و ساحل رود ساخته شده و مسیر سنگفرش شده قرمز رنگ آن دیدنی است . خیابان “سی فان ” نماینده خیابان قدیمی این شهر است.

در این شهر اقامتگاه های سنتی اقلیتهای ملی دیده می شود که برای تحقیق وبررسی تاریخ معماری های بشر و تاریخ توسعه ملیتهای بشر گرانبهاست و میراث گرانمایه فرهنگی بوده که در فهرست میراث جهانی نیز به ثبت رسیده است. دسامبر سال ۱۹۹۷ طبق استاندارد انتخاب میراث فرهنگی در فهرست میراث جهانی ثبت شد. ارزیابی کمیته میراث جهانی در باره این شهر این چنین است : شهر لی جیانگ جایگاه اقتصادی و راهبردی باعوارض زمینی پر پیچ وخم بوده و سیمای زیبای کامل وساده است .

شهر لی جیانگ چین

به خاطر آرامش زندگی در شهر باستانی لی جیانگ، برخی گردشگران حتی برای یک مدتی نسبتا طولانی به زندگی در این شهر می پردازند. آنهایی که در کلانشهرها مانند پکن، شانگهای و گوانجو درآمد داشته و پسانداز کافی برای آغاز یک دوره زندگی نسبتا کم درآمد ذخیره کرده اند، کل زندگی در شهرهای بزرگ را ول کرده و به شهر لی جیانگ آمده و با دایر کردن رستوران ها یا هتل ها یا دیگر کسب و کار با درآمد کمتر اما کافی برای امرار معاش، زندگی ثابت در شهر لی جیانگ را آغاز می کنند و از نوعی زندگی آرام تر در فضایی عاری از سروصدای شهری، لذت می برند.

روستای رنگی چین

روستای رنگی چین

عکس های روستای رنگی چین

تور چین روستای رنگی چین

ک دهکده کوچک در نزدیکی فرودگاه لی جیانگ به خاطر خانه‎های رنگارنگ و فضایی که شبیه به سرزمین قصه‎هاست توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‎کند

روستای رنگی چین

روستای رنگی چین

آشنایی با معبد آسمان چین

آشنایی با معبد آسمان چین

معبد آسمان

معبد آسمان چین

Temple of Heaven

تور چین

آشنایی با معبد آسمان چین

معبد آسمان (Temple of Heaven) کاملترین و بزرگترین مجموعه از آثار معماری کشور چین است

 

معبد آسمان که قربانگاه کشور چین به حساب می‌آید، در جنوب شهر ممنوعه در پکن قرار دارد و مساحت آن ۴ برابر شهر ممنوعه است.

پادشاهان سلسله‌های مینگ و چینگ هر سال در این معبد که از جمله معابد تاریخی متعلق به آئین تائو است مراسم باشکوهی برای آسمان و برکت محصولات فراوان بر پا می‌کرده‌اند.

شاه در چین فرزند آسمان نامیده می‌شده و با این هویت کشور را حکمفرمایی می‌کرده است، لذا برگزاری مراسم قربانی آسمان در اختیار پادشاه بوده است.

در محوطه بسیار وسیع حدود ۱۰۰۰۰۰ درخت وجود دارد و معبد در وسط این محوطه قرار دارد. امپراطور ۳ بار در سال در اولین روز بهار، در طولانی‌ترین شب سال و روز تولدش برای نیایش و درخواست برکت کشاورزی به این معبد می‌آمده و دعا می‌کرده است. این معبد اولین معبدی است که در پکن ساخته شده و کل بنای آن از چوب است و طبق معمول تمامی معابد چینی هیچ میخی در ساختش به کار نرفته است.

جنوبی‌ترین دیوار معبد آسمان ۴ گوشه؛ نشانه زمین و شمالی‌ترین ضلع دیوار نیم دایره نشانه آسمان است. این طراحی از ایده باستانی چین درباره آسمان گرد و زمین ۴ گوشه سر چشمه گرفته است. معبد آسمان به معبد داخلی و خارجی تقسیم می‌شود و ۲ دیوار گرد اطراف آن را فرا گرفته است.

آشنایی با معبد آسمان چین

ساختمان‌های اصلی در یک خط از جنوب تا شما معبد داخلی قرار گرفته است و شامل یوان چیو؛ خوان چون یو و سالن چی نیان می باشد.

یوان چیو یک سکوی سنگی دارای ۳ طبقه است؛ قطعات سنگ‌های پله‌ای و نرده‌ها همگی با عدد ۹ در ۹ نصب شده است. عدد ۹ در چین نماد آسمان‌ها است.

سالن چی نیان با شکوه‌ترین ساختمان معبد آسمان است و ارتفاع آن ۳۸ متر و قطر آن ۳۲ متر است و بر پایه سنگی دوار قرار دارد. پادشاهان هر سال در این سالن مراسم برکت محصولات فراوان را برگزار می‌کردند.

معبد آسمان نه تنها در تاریخ معماری چین دارای جایگاه مهمی است، بلکه میراث گرانبهای هنری معماری جهان نیز محسوب می‌شود. یونسکو در سال ۱۹۹۸، معبد آسمان را با شماره ۸۸۱ در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند.

آشنایی با مسجد نیوجیه چین

آشنایی با مسجد نیوجیه چین

آشنایی با مسجد نیوجیه

مسجد نیوجیه

تور چین

آشنایی با مسجد نیوجیه چین

مسجد نیو جیه باستانی‌ترین و پرشکوه‌ترین مسجد پکن و یکی از مساجد معروف چین است که در سال ۹۹۶ میلادی احداث شد.

این مسجد همچنین به عنوان یکی از آثار مهم باستانی کشوری چین ثبت شده است.

مجموعه ساختمان‌های این مسجد متشکل از صحن مسجد، ساختمان بان که، ساختمان وان یوئه، تالار سخنرانی، کلاه فرنگی حافظ ستون و غیره است.

تالار نماز یک معماری کامل با تلفیق هنر فرهنگی چین و تزیینات عربی است و گنجایش بیش از ۱۰۰۰ نفر نمازگزار را دارد.

در مسجد نیو جیه آثار باستانی و کتیبه‌های مهمی موجود است که مدارک مهم درباره تاریخ دین اسلامی به شمار می‌روند.

در سال ۲۰۰۵ با اجرای پروژه حفاظت از آثار باستانی، این مسجد تعمیر و نوسازی شده است.

آشنایی با روش تهیه املت چینی

آشنایی با روش تهیه املت چینی

روش تهیه املت چینی

املت چینی

غذاهای چین

آشنایی با روش تهیه املت چینی

اگر وقت کمی دارید، در کمترین زمان می‌توانید این غذای خوشمزه را بپزید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم:

لوبیا سبز: ۵۰ گرم

جوانه گندم یا سویا: ۵۰ گرم

پیازچه، خرد شده: يك عدد

فلفل چیلی قرمز، خرده شده: يك عدد

زنجبیل، رنده شده: یک تکه

سیر، له شده: يك حبه

تخم مرغ: ۴ عدد

روغن زیتون: به مقدار لازم

روش پخت:

۱٫ لوبیاسبز‌ها را در کاسه‌ای بریزید و روی آن‌ها آب جوش بریزید. بگذارید ۳ دقیقه بماند و سپس آب آنها را بگیرید. بعد زیر آب سرد آن‌ها را آبکشی کنید.

۲٫ لوبیاسبز، جوانه‌ها، پیاز و فلفل‌ها را در کاسه‌ای مخلوط کنید.

۳٫ زنجبیل، سیر و یک قاشق غذاخوری آب داغ را ظرفی مخلوط کنید.

۴٫ تخم‌مرغ‌ها را با ۲ قاشق غذاخوری آب سرد در کاسه‌ای بزنید و به آن فلفل سیاه بزنید.

۵٫ یک ماهیتابه چینی را روی شعله متوسط داغ کنید. روغن بریزید و نیمی از مخلوط تخم‌مرغ را داخل آن بریزید. حدود ۳۰ ثانیه آن را حرارت دهید تا سفت شود. سپس املت را در بشقابی بگذارید و روی آن درپوش بگذارید تا گرم بماند. همین کار را برای بقیه مخلوط تخم‌مرغ انجام دهید.

۶٫ مخلوط لوبیاسبز را روی هر نیمه املت بریزید. سپس آن‌ها را از وسط تا بزنید تا مواد داخل آنها بیرون نریزید. روی آن‌ها سس بریزید و سرو کنید.

 

آشنایی با روش تهیه سالاد نودل چینی

آشنایی با روش تهیه سالاد نودل چینی

روش تهیه سالاد نودل چینی

سالاد نودل چینی

اشنایی با غذاهای چین

تور چین

آشنایی با روش تهیه سالاد نودل چینی

می‌توانید به دلخواه، از دیگر سبزی‌جات نیز برای سالاد استفاده نمایید و یا آنرا با سس سویا مصرف کنید.

مواد مورد نیاز برای سالاد نودل چینی:

مرغ آب پز خرد شد یک لیوان

جعفری خرد شده یک لیوان

هویج رنده شده یک لیوان

پیاز خرد شده ۲ قاشق غذاخوری

مایونز يك چهارم لیوان

خامه يك چهارم لیوان

نودل (رشته چینی) یک بسته

توجه : در اینجا لیوان به عنوان پیمانه در نظر گرفته شده که بنا به میزان مصرف افراد قابل تغییر است.طرز تهیه سالاد نودل چینی:

سس مایونز و خامه را در یک ظرف جداگانه با یکدیگر مخلوط می‌کنیم.

در یک کاسه بزرگ مرغ ، جعفری پیاز و هویج را مخلوط می‌کنیم. سپس مخلوط مایونز و خامه را به آن اضافه می‌کنیم.

در آخر رشته چینی (نودل) را طبق دستورالعمل روی پاکت (در حدود ۳ تا ۴ دقیقه) در آب جوش قرار می‌دهیم و آن را آبکش کرده و به مخلوط سبزی‌جات و مرغ می‌افزاییم.

برای جلوگیری از خمیر شدن رشته چینی بهتر است قبل از سرو کردن سالاد به مخلوط اضافه شود.